سرقت ۶۰۰هزار دلار بیت کوین توسط کاربراپل

سرقت 600هزار دلار بیت کوین توسط کاربراپل

گزارش شده است که یک برنامه کیف پول ارز دیجیتال جعلی در سرویس App Store حدود ۶۰۰ هزار دلار بیت کوین را از یک کاربر iOS به سرقت برده است.

 واشنگتن پست گزارش داد، دارنده رمز ارز فردی به نام فیلیپ کریستودولو بوده که قربانی یک برنامه جعلی در App Store شده و تقریباً تمام پس انداز زندگی خود را از دست داده.

 به دنبال اطلاع رسانی، اپل چندین بار این برنامه جعلی را که Trezor نام دارد، حذف کرد اما مدتی بعد دوباره در App Store ظاهر شد.

 برنامه ها و کیف پول های جعلی ارز دیجیتال قبلاً هم در App Store ظاهر شده بودند. شرکت اطلاعات رمزنگاری مستقر در انگلستان Coinfirm گفت که پنج نفر گزارش کرده اند که رمزارزهای آنها توسط یک برنامه جعلی به نام Trezor در iOS به سرقت رفته که خسارات کلی آنها ۱٫۶ میلیون دلار تخمین زده شده است.

 سخنگوی شرکت Trezor کریستینا مازانکووا گفت که این شرکت سالهاست که علیه برنامه های جعلی مبارزه می کند. وی بیان کرد که این شرکت قبلاً هم در سال ۲۰۲۱ سه برنامه کلاهبرداری را به اپل گزارش داده است.

 مازانکووا اظهار داشت: “حذف برنامه ها چند روز طول می کشد و ما هرگز هیچ پاسخی از طرف اپل یا گوگل دریافت نمی کنیم، بنابراین برای ما دشوار است که بفهمیم این برنامه ها دقیقاً چه مدت فعال بوده اند و چند نفر فریب آنها را خورده‌اند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری