آیا کاربرانی که اطلاعات اکانت فیسبوکشان در حادثه اخیر لو رفت باید نگران دارایی های خود باشند !

آیا کاربرانی که اطلاعات اکانت فیسبوکشان در حادثه اخیر لو رفت باید نگران دارایی های خود باشند !

فیس بوک با هک شدن و فاش شدن داده ها بیگانه نیست ، زیرا این شرکت در سال های اخیر بار ها در معرض مشکلات امنیتی قرار گرفته است. به عنوان مثال ، در سال ۲۰۱۸ ، اطلاعات شخصی بیش از ۵۰ میلیون کاربر به طور ناخواسته به دلیل یک خطای کوچک در برنامه نویسی فاش شد.

 در سال ۲۰۲۰ ، این شرکت درگیر یک بحث و جدال مهم دیگری شد ، هنگامی که مشخص شد هزاران توسعه دهنده توانسته اند به داده های کاربران غیرفعال این پلتفرم دسترسی پیدا کنند ، و این باعث خشم بسیاری از مردم در سراسر جهان شد. اکنون در سال ۲۰۲۱ ، یکبار دیگر این شرکت با موج جدیدی از نشت داده ها مواجه شده است ، اما این بار به جای ۵۰ میلیون نفر حدود ۵۰۰ میلیون نفر بود. در تاریخ ۳ آوریل ، آلون گال ، مدیر فنی شرکت امنیتی هادسون راک ، فاش کرد که اطلاعات شخصی حساس بیش از نیم میلیارد کاربر فیس بوک در یک انجمن هک به صورت رایگان به اشتراک گذاشته شده است.

 “در سال های اخیر ما شاهد افزایش حملات فیشینگ و سایر انواع کلاهبرداری های مربوط به ارزهای دیجیتال هستیم که متکی به بدست آوردن شماره تلفن قربانیان برای اجرای آنها هستند. از آنجایی که شماره تلفن کاربران هم جزء اطلاعات لو رفته می باشد ممکن است از این اطلاعات فاش شده سواستفاده شود . “

 افرادی که معتقدند ممکن است رمزارزهای آنها به نوعی در معرض خطر باشد ، باید در استراتژی های حفظ حریم خصوصی خود تجدید نظر کنند یکی از راه ها استفاده از قابلیت تایید دو مرحله ای در اکانت ها می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری